Haber

Başına silah dayadıkları çocuğun bisikletini ve cep telefonunu gasbeden 2 çocuk tutuklandı

ADANA’nın Yüreğir ilçesinde A.H.’nin (15) başına tabanca dayayıp, vefatla tehdit ederek bisikletini ve cep telefonunu gasbeden 2 kuşkulu, yakalanıp, tutuklandı. 2 şüphelinin bu olaydan 1 saat evvel de B.İ.’nin (28) önünü kesip cep telefonu ve parasını istediği, B.İ. direnince de havaya 2 el havaya ateş edip kaçtıkları saptandı.

Olay, 25 Kasım’da Yüreğir ilçesi Anadolu Mahallesi’nde meydana geldi. Yüzlerini cerrahi maske ile gizleyip, başlarını kapüşonla kapatan R.S. ve arkadaşı B.D., sokakta bisiklet süren A.H.’yi durdurdu. İki kuşkulu, A.H.’nin başına tabanca dayayıp ölümle tehdit ederek bisikleti ile cep telefonunu alıp, olay yerinden uzaklaştı. A.H.’nin şikayeti üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Ofis Amirliği grupları, etraftaki güvenlik kamerası imajlarını inceledi. Gruplar, şüphelilerden birinin ‘Mala zarar verme’ kabahatinden kaydı bulunan B.D. olduğunu tespit etti. B.D., Yeşilbağlar Mahallesi’nde saklandığı evde yakalandı. Gözaltına alınan B.D.’nin sözünden yola çıkan takımlar, R.S.’yi de yakalayarak gözaltına aldı. Ekipler, şüphelilerin gasbettiği cep telefonu ve bisikleti de sahibine teslim etti.

B.D. ve R.S.’nin bu olaydan bir saat evvel de Yeşilbağlar Mahallesi’nde sokakta yürüyen B.İ.’nin önünü kesip cep telefonunu ve parasını istediği, B.İ.’nin reaksiyon gösterip direnmesi üzerine 2 şüphelinin tabancayla havaya 2 el ateş edip kaçtıkları tespit edildi. Şüphelilerin akabinde kaldırımda kilitli olan bir bisikleti çaldığı saptandı.

Emniyetteki sorgularında hatalarını itiraf eden 2 kuşkulu, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu