Haber

Canik Kadınları Depremzedeler İçin El Ele

Canik Belediyesi Hanım Konakları kursiyerleri depremden etkilenen vatandaşlar için battaniye, giysi, atkı ve bere üretiyor.

Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda eğitim alan kursiyerler, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremden etkilenen vatandaşların giyim ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu. İlçede kursiyerler, usta öğreticiler ve istekli hanımlar, depremzedelerin soğuk hava kurallarından korunmaları için ihtiyaç duydukları kışlık giysi, battaniye, atkı, bere ve pijama takımlarını üretiyor. Canik Belediyesi Hanımevleri’nde üretilen eserler paketlenip hazır hale getirilerek deprem bölgesine gönderiliyor.

Katledilen Hanımlardan Örnek Dayanışma

Canik Belediyesi Hanımevleri’nde Canik İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılan kurslarda eğitim alan kursiyerler, depremden etkilenen vatandaşlar için battaniye, kışlık giysi, atkı ve bere üretmeye devam ediyor. İlçede yaşayan kursiyerler, usta antrenörler ve istekli hanımlar tarafından kışlık kumaşlardan özenle dikilerek hazırlanan kışlık giysiler, battaniye, pijama takımı, atkı ve bere takımları paketlenerek beyin sarsıntısı bölgesine gönderilmek üzere hazır hale getirilir.

Ürünler deprem bölgesine gönderiliyor

Depremden etkilenen vatandaşların giyim ihtiyacını karşılamak için ilçede yaşayan kursiyerler, usta öğreticiler ve istekli hanımlar tarafından üretilen kışlık giysiler ve battaniyeler, Canik Belediyesi Hanımevleri’nde bulunan atölyelerde deprem bölgesine gönderiliyor. Canikli kadınların hazırladığı eserler, AFAD’a uygun olarak Canik Belediyesi tarafından Canik’ten deprem bölgesine gönderilen yardım tırlarıyla depremzedelere ulaşmak için yola çıkıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habermenderes.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu